Slovensko podľa mňa. Časť 2. Nové zákony a tvrdšie tresty! Výstavba väzníc po novom.

Autor: Štefan Jedinák | 15.9.2014 o 1:03 | (upravené 16.9.2014 o 17:11) Karma článku: 6,19 | Prečítané:  1130x

V prechádzajúcom blogu som predstavil sen, ktorý sa týkal rozdávania peňazí tým, ktorí to potrebujú a najmä na vecí, ktoré potrebujú. Mám radšej snenie, tam je všetko také krásne a ideálne. Návrat do reality a to najmä v čase televíznych novín je úplná katastrofa.  

Niekedy mi príde na um, že čím je tento svet vyspelejší, tým viac je otvorenejší a ohľaduplnejší, možno aj k zlým veciam.  Z deviácie na poruchu, z poruchy na chorobu, z choroby na menšinu s právami.
A tým naozaj nemyslím lesbičky či gayov!
V nemeckej verzii FACEBOOKU už majú užívatelia pri registrácii na výber zo 60 pohlaví a čoskoro sa to pravdepodobne zobrazí aj na našich stránkach. 
Organizácie na ochranu ľudských práv niekedy viac ochraňujú tých, ktorí si to podľa mňa nezaslúžia.
(Breivik sa sťažuje na vankúš ba dokonca aj na to, že mu seká Playstation. Veď prečo mu vlastne nevyhovieť?  Predsa zabil len 77 ľudí. Kto vie, koľko stojí jeho pobyt pri písaní knihy ... )
Novými poznatkami, najmä zákonmi či knihami, už vieme ospravedlniť čokoľvek.
Kotolník zachraňuje Kežmarskú nemocnicu a pán kompetentný povie občanom: „Čo je na tom zlé, veď všetko je v súlade zo zákonom.“.
Niektorí kňazi vysvetľujú zneužívanie detí tým, že ak nejde o dospelé osoby, tak neporušujú celibát a preto to vlastne robia.
V parlamente zas politici opitosť vysvetľujú ospalosťou, prepracovanosťou a nikto nemôže povedať či  je ten opitý alebo onen, lebo ide len o dedukovanie. No a nesmieme zabudnúť tiež na túto už spomenutú vetu: „Všetko je v súlade zo zákonom.“. Len zabúdajú dodať, že s tým, ktorí si sami vytvorili.

Na druhej strane ak už nejaký zákon vytvoria a myslím si, že je celkom správny, tak sa zas nájdu politici z druhej strany, ktorí si myslia, že im stúpnu percenta u týchto voličov a podajú návrh na ústavný súd.

Nové rozhodnutie ústavného súdu pozastavilo návrh o minimálnom stredoškolskom vzdelaní na pozície starostov a primátorov. Neostáva nám nič iné ako sa zmieriť s tým, že ľudia, ktorí nevedia čítať ani písať  a niektorí ani podpisovať zápisnice, budú pravdepodobne na týchto postoch.
Možno až začnú raz byť opice trochu inteligentnejšie, vďaka nejakému séru, budú vedieť rozprávať a písať, tak dostanú aj práva kandidovať na starostov a primátorov, lebo dosiahnuť 6. ročník základnej školy im nebude robiť problém.  

 Jednej veci v tomto prípade nerozumiem a nikdy asi ani nebudem rozumieť. Ak je štátom dané a prikázané základné školské vzdelanie od kedy štát vznikol a štát vytváral a vytvára podmienky mať takéto vzdelanie, tak nevidím jediný dôvod ústavného súdu pozastaviť tento zákon.

Teraz poďme k tej 19:00 hodine. Neprejde ani 5 minút  a už sa mi rozum zastáva, keď vidím nezavraždil, ale len zabil a preto dostane 10 rokov a v novom prípade už len 5! Veď šlo len o 19 bodných rán.

Na Slovensku podľa mňa také niečo neexistuje!  
Buď si zobral život úmyselne alebo neúmyselne? 
Úmyselné ? - Trest – 25 až doživotie ! Povolený televízor a hodinu vonku?  Tak to bude záležať od brutality, ktorá bola použitá, inač samotka na 5 rokov a až potom by videl ako vyzerá dvor za denného svetla !
 
No niekde v hĺbke duše si želám za niektoré trestne činy trest smrti, po nejakej tej 2 ročnej odpykanej dobe na samotke. Toto by som trochu nechal aj na príbuzných. Brali by sme zreteľ na to, ako dlho by ho tam chceli nechať. Miestnosť s rozmermi na jednu tvrdú posteľ, wc a umývadlo.  A raz týždenne bitku. Lebo človek, (napísal by som aj zviera, ale urazil by som ich,) čo zničí život dieťaťu a dokonca, odprevadí na iný svet, si nič iné nezaslúži. Ale verejnosť by sa dozvedela od príbuzných už len, že sú spokojný s trestom a dátum popravy. Ale toto bude asi len navždy utopia všetkých, ktorým bolo ublížene.

Samozrejme, ak by šlo o sebaobranu, tak nič. Človek sa má právo brániť, len nech je to dokázateľné. 

Alkohol za volantom? Niekto zomrel ? - Žiadne poľahčujúce okolnosti ! 15+5 rokov za každého usmrteného! Nemal si tam čo robiť, ak si použil alkohol ! Samozrejme by bol potrestaný aj ten čo nedal: napríklad prednosť v jazde. - Jeho trest by bol patrične vymeraný.
Aj mne sa neraz stane, že mi niekto nedá prednosť na križovatke, ale tým, že nie som opitý dokážem včas zareagovať! Určite sa to aj Vám neraz stalo a možno niekedy za deň aj 10x, ale jazdiť s 2 promile ani pedál na brzdenie nestlačíte, teda minútu po nehode možno.

Ďalšie iné priestupky by boli určite inak vymeriavané - trikrát a dosť? 
Po novom : Raz a dosť ! To raz - so psychologickým a sociálnym posudkom. Inak ani raz.
Ak nešlo o krádež feferónov, či uhoriek, lebo ak ľudia v krajine kradnú pre nedostatok jedla a preto, že sú hladní, niekto kompetentný  zlyháva.

Aj Vás vytáča, ak vidíte niečo ako usmrtil, zmlátil...  Policajná hovorkyňa : „ Daný páchateľ bol zadržaný a teraz je stíhaný na slobode. Daný páchateľ má už toho veľa na rováši? “ 
V tej chvíli si vždy poviem : „ Čo vlastne robí ešte na slobode ?! “.

Táto téma je trochu širšia, ale skúsim to skrátiť. 

Citácia : „ Denník pravda – článok : Máme veľa väzňov, kapacita väzníc nestačí „
– takže, len preto ich necháme behať po slobode ? 

Mne je jedno, že Nemecko ma 84 väznených ľudí na 100 000 obyv. a my už 184. Ak tu máme takýchto ľudí, tak by mali ísť do väzenia aj keby štatistky mali ukázať 400! 

Nech každý vo svete vie, že ak tu bude páchať trestnú činnosť, pôjde sedieť!
V prvom rade - Výstavba novej väznice pre toľko väzňov koľko bude treba. 
(že väzni majú 3,14 m2 ? No a čo, nech majú aj 2,5 m2) Väzenie má byť miesto, kam sa ľudia nechcú dostať! Nemá to byť žiadny wellness so stravou 5x denne, posilňovňou, televízorom , počítačovými hrami! 

Na väzňa 13 000€ ? tak to si pekné odpracujú aj s úrokmi na viac! Nové väznice budú s takouto časťou! 
Že by mal väzeň 25 rokov leháro kamping ? Tak po novom určite nie! 


Pár z Vás ma prirovná k niekomu z histórie. Ale keďže je to len môj prebiehajúci sen,  tak v ňom tieto nové väznice sú rozdelené na dva bloky. Stavebnú a textilnú. V jednej sa robia betónové panele na sociálne byty a v druhej sa šije oblečenie pre sociálne slabších.
Už keď im chcem dať všetko na čo majú právo a chcem to urobiť bez akéhokoľvek porušenia ľudských práv, aby nemohli nikoho žalovať.
Ale nebojte sa, úplne zadarmo to mať nebudú, ale o tom bude iná časť blogu.

Začínajú fungovať nové super súdy s troma sudcami. Ak budú jasné dôkazy a pôjde o závažné zločiny, bude súd zasadať ešte v ten týždeň! A akékoľvek dôkazy budú prístupne a brané do úvahy, na ktorých bude jasne a zreteľne poukázane na trestný čin.
Žiadnych milión spisov a neviem čoho.

Vidíme to v televíznych novinách - súd trvá 6 rokov. Na prečítanie všetkých spisov by musel nový sudca, ak by bol ten pred tým odvolaný alebo mŕtvy, stráviť ešte rok a pravdepodobne by aj zabudol, čo bolo v tom prvom štóse, čo mal na stole. V tom horšom prípade sa to na stôl ani nedostane a prípad bude premlčaný, teda sa nestal a policajti sa môžu vrátiť do služby.
Tak takto to teda na  Slovensku podľa mňa nefunguje! A až nás bude veľa, budeme môcť povedať, tak takto to teda na Slovenskú podľa nás nebude fungovať.

Najradšej by som bol, aby páchateľ sedel vo väzení ešte skôr ako by média o zločine informovali – a povedzme si pravdu, kto nie?

Ďalšia vec, ktorá by bola úplne vylúčená v súdnictve je choroba. Raz ten, raz tamten, ... atď. 
Ak je raz dátum stanovený, tak bude pojednávanie prebiehať, či tam dotyčný je alebo nie. Po novom bude úplne stačiť, že tam bude sudca.

Sudca niekoho prepustil omylom na slobodu? 
No už si nezasudcuje do konca života a keby prepustený zločinec niekomu vzal život, sudca bude označený za spolupáchateľa s patričným trestom!

No máme tu EU úniu a to ich porušovanie ľudských práv, to vidia skoro všade. Škoda, že novodobé otroctvo podporujú vo veľkom - kde za rovnakú prácu je v jednej krajine 3500€ a v niektorej 350€.
A samozrejme, že 30 % HDP únie, ktoré je tvorené z predaja zbraní, drog a obchodovania s ľuďmi ich vôbec netrápi. Aj keď sa nám snažia natlačiť kaleráby do hlavy ako s tým bojujú. 

Čo prezumpcia neviny? Tento pojem len ak stojí svojmu opodstatneniu. 

PS: My trestancov netrestajme za to čo už neurobia, ale hlavne za to, čo už urobili!
Dovidenia pri ďalšom blogu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňákovi asistuje neznáma právnička. Tají, v akej štátnej inštitúcii pracovala

Bývalý minister vnútra za Smer Robert Kaliňák si už vybral poslaneckú asistentku. Jeho šéf Fico zatiaľ nemá nikoho.

PRIMÁR

Imunologička vyvracia päť najčastejších mýtov o alergii

Povery o alergii bránia pacientom v účinnej liečbe.


Už ste čítali?